Art (at) riverside

Žluté lázně
1.9.2011 - 31.10.2011

Letní sezónu Žlutých lázní ukončí ojedinělý výstavní projekt art (at) riverside! Po celé září bude v areálu Žlutých lázní umístěn soubor deseti plastik předního českého sochaře Antonína Kašpara.
Kašparovy sochy vznikly v roce 2003, kvůli své velikosti byly ale dosud vystavovány spíše jednotlivě. Instalace přímo na břehu Vltavy, kterou autor nazval Symfonie pro deset pian a jednu řeku, dává možnost vystavit najednou 10 objektů o celkové váze 2 tun.
Série soch je reakcí na objekt světoznámého německého umělece Josepha Beuyse z roku 1968, který je dnes umístěn v Centre Pompidou v Paříži. Kašparovy sochy vznikly v roce 2003, kvůli své velikosti byly ale dosud vystavovány spíše jednotlivě
Antonín Kašpar se narodil v roce 1954. Absolvoval VŠUP. V současnosti žije střídavě v České republice a na Floridě. Pro Antonína Kašpara jsou typické klasické sochařské materiály – bronz, ocel nebo kámen -, které tvaruje svým jistým a jedinečným rukopisem. Často pracuje s citacemi odkazujícími do dějin umění i symbolikou.

  • Art (at) riverside
  • Art (at) riverside