Gemrot Jan

Narozen 1983 Upozornil na sebe už u přijímacího řízení na Akademii výtvarných umění v Praze. Díky jeho mimořádnému talentu mu byla udělena výjimka, a nastoupil tak na Akade...

Gemrot Jan

Narozen 1983

Upozornil na sebe už u přijímacího řízení na Akademii výtvarných umění v Praze. Díky jeho mimořádnému talentu mu byla udělena výjimka, a nastoupil tak na Akademii do ateliéru klasické malby Zdeňka Berana již po ukončení třetího ročníku střední Výtvarné školy Václava Hollara. Jeho diplomová práce – cyklus ,,Únos” byla zakoupena do sbírky současného umění soukromé galerie a od roku 2011 je zastoupen i ve sbírkách Národní galerie v Praze a dalších státních i soukromých sbírkách.

Tvorba Jana Gemrota je většinou psychologickou exkurzí do problémů současné společnosti, přistupuje k tématům s hyperrealistickým projevem, někdy s velmi expresivním rukopisem. Typická je pro něj naléhavost jeho umělecké výpovědi. Propojení mistrovské malířské preciznosti s intenzivním, někdy až  šokujícím obsahem staví Jana Gemrota na jednu z předních pozic současné mladé umělecké scény.